SKRÅBLIKK SØNDAG: Mulig det er fordi jeg har jobbet i magasin- og ukepressen, men jeg elsker sånne «før og etter»-spalter. «Bli ny med KK» er en klassiker. En magisk forvandling, wow, se resultatet! «Skilt ved fødselen»-spalter er også fantastiske. Eller hund vs eier. Drøm vs virkelighet. Sort vs. hvitt. En enkel todeling som kan romme store historier. Lange reiser. Eventuelt det motsatte.
Dikotomier er en måte å forstå verden på ved at man deler ting inn i to klart adskilte kategorier. Det kan av og til være deilig oversiktlig. Verden er jo stort sett langt mer kompleks. Den består av gråsoner, nyanser og tråder som går på kryss og tvers.
Jeg har gjennom de siste, tja, ti årene laget noen sånne før og etter-bilder som jeg har lagt ut på Instagram . De fleste av dem er bare vås, mens noen innbyr til en litt dypere refleksjon. I hvert fall gøy å se på nå i ettertid. For meg, i hvert fall.












